D VİTAMİNİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN FAYDALI BİLGİLER

D VİTAMİNİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN FAYDALI BİLGİLER

D VİTAMİNİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN FAYDALI BİLGİLER

 

 

Bütünüyle kendine odaklanmak ve cilt bakımı konusunda hassas olmak gayet doğal ve hayatın rutin akışı içerisinde gerçekten ihtiyaç hissedilen bir durum.

 

 

Elbette cilt bakımının önemi cildin sadece yüzeysel olarak desteklenmesi anlamına gelmemektedir.Buradan yola çıkarak beslenme konusunda ne kadar meraklı ve mikro besin grupları ile ne kadar alakalısınız test etmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 

 

D vitamini için bazen şehir efsaneleri bazen de gerçekten olumlu geri dönüşler almamıza rağmen; D vitamininin sağlıklı faydaları konusunda halen toplumda yerli yersiz ya da eksik bilgiler mevcut olduğunu görmekteyiz.

 

 

D3 vitamini denildiği zaman Güneş kaynaklı vücudun üretmiş olduğu doğal bir vitamin akla gelmektedir.

 

 

Formunu korumak ve cildinin gelişimini takip etmek isteyen insanlar açısından bakıldığında D vitamininin nelere yararlı olduğu, eksikliği durumunda ne gibi problemlere yol açabileceği konusunda fikriniz bu noktadan sonra daha net detaylar ile değişebilir.

 

 

Bütünüyle sağlıklı olmak ve günü huzurlu karşılamak için rutin, güneşten elinizden geldiği kadar faydalanmak ve vücudu maksimize etmek için yeteri derecede güneş ışığı ile dost kalmanız gerekiyor.Tersi durumlarda ise D vitaminini eksiklikleri söz konusu olacaktır.

 

 

Bu gibi durumlarda gıda takviyeleri sizin için destek ünitesi görevini üstlenebilir. genellikle hangi besinlerde D vitamini bulunduğu ya da D vitamininin ne gibi faydaları vardır konusu sıklıkla konuşulur.Konunun üzerine gidilmez bu nedenle Kış mevsiminde olduğu kadar Yaz mevsiminde de kapalı ortamlarda çalışan insanların D vitamini ile ilgili verdiğimiz bilgileri takip etmesi yaşam standartlarını yükseltmek adına faydalı olabilir.

 

D vitamini eksikliği nasıl anlaşılır

 

 

Soğuk havaların uyarısı insanları vitamin içeren tabletler ya da farklı gıda takviyelerine yöneltiyor.Bilindiği gibi sonbahar ve kış ayları gündüzün kısalması ve Güneş’in yüzünü daha az göstermesi genel itibarıyla bütün insanları bedensel olarak etkilediği kadar ruhsal yapıyı da etkilemektedir.

 

 

Peki enerjinizin düştüğünü fark ettiğiniz anda depresif hareketler sergiliyor musunuz.Elbette genel itibarıyla açık havalar bütün insanları olduğu kadar sizi de etkiliyor.

 

 

Bu nedenle moral, motivasyon ve enerjinin yüksekliği genelde Güneşten gelen o pozitif ışık neticesinde vücutta hayat buluyor. Hiç düşündünüz mü D vitamininin moral, motivasyon olduğu kadar bedensel olarak enerjik ve iyi hissetmenizi sağladığını?

 

 

Bunun yanında güneşten faydalanılan günlerin geride kalması vücudun bir nevi zorlanması anlamına geliyor.Bu genelde vücudun hormon dengesini altüst edebilir.

 

 

Kötü havalarda dışarıya çıkmama isteği en pratik çözüm olarak görülür ve benzeri durumlarda olan insanlar genelde sizin de dikkatinizden kaçmamıştır. Evden çıkmıştır ancak illaki kendisini yine bir kapalı mekana atmıştır.Bunun nedeni sözde dışarıya çıkıldı ama bir tur yürüyüş bile yapılmadı.

 

 

Cafe,Restoran tarzı bir mekana gidilip oturuldu.Evet güneş sadece D vitamini gibi faydalı bir kazanımı bizlere göstererek pozitif duygular yaşamamızı kolay hale getiriyor.Bunu tersine çevirmek kış günlerinde daha enerjik olmak istiyorsanız yerine koyabileceğiniz gıda takviyelerini gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Bütünüyle Sindirim sistemini de plana dahil edilmesi ve kolayca pratik geliştirilmesi vücudun genel duruşunu ve gün içerisinde artan enerjinizi tetikleyebilir.

 

 

Güneş vitamin ve mineral dengelerinizi bu kadar etkiliyorken iskelet yapısının da bu durumdan etkilenmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz.Vücudun yağsız kas dokusunun gelişmesi ;D vitamini ve kalsiyum gibi faydalı vitaminler ile göreceli olarak artırılmaktadır.

 

 

Bütünüyle vücudunuzun enerjisinin düştüğü zamanlarda B vitamini eksikliği şüphesi ile lütfen bilinçsiz şekilde gıda takviyesi kullanmayınız.

 

 

D vitamini eksiklikleri genelde yorgunluk vücudun performansının ani düşüşleri, uykusuzluk, kolayca enfeksiyona kapılmak, kaslarda hissedilir güçsüzlük ve vücudun herhangi bir noktasında oluşan yara berelerin daha geç iyileşmesi, baş dönmesi ,sıklıkla baş ağrısı gibi şikayetler ile kendi yokluğunu gösteren sinyalleri vermektedir.

 

D vitamini ne kadar kullanılır

 

 

Pasif yaşam şartlarının zorladığı bütün insanlarda birtakım eksikliklerin giderilmesi ve besin kaynaklarından faydalanmak gerekiyor.

 

 

Tabii ki beslenme geniş bir alan ve sağlıklı vücudun göstergesi olarak her insanda olduğu gibi ortalama değerleri karşılamak ve vücuttaki dengeyi korumak için Herbalife Xtra-Cal ürünü gibi gıda takviyelerini kullanan insanlarda günde 1 ya da 2 defa tablet formunda sunulan bu ürünün kullanılması vücudun; kalsiyum ve D vitamini ihtiyacını karşılamaya yetecektir.

 

 

Her halükarda uzman hekiminizin önereceği şekilde vücut gereklilikleri ve yaşam kalitesini arttıracak yöntemleri uyguluyor olmanız sizin için bir avantaj getirir.

 

Herkes kendisi için doğal bir takipçi olabilir

 

 

Vitamin kullanımı konusunda kendinizden emin olabilmek için vücudunuzun ne gibi işaretler verdiğini mevsim geçişlerinde neler yaşadığınızı düşünmeniz size yardımcı olabilir.

 

 

En azından güneşle olan bağınızı koparmadan cildinizide korumak adına spf 30 faktörlü koruyucu ürünleri kullanabilirsiniz.

 

 

Bunun yanında güneşin vücut üzerindeki etkilerinden emin olmak için kendinizde baş gösteren enerji düşüşleri gibi durumları yakından takip edebilir, vücudun gösterdiği tepkileri de not edebilirsiniz.D vitamini eksikliklerinde doğal olarak gıda takviyeleri önerilmektedir.

 

 

Doktorunuzun tavsiye edeceği oranlarda kullanmanız ve hatta hangi şartlarda takviye edileceğini Doktorunuz ile görüşebilir ve bu konuda yardım alabilirsiniz.Genelde insanların kan sonuçlarına karşılık gelen bir takım sayısal değerler vücutta olması gereken değerleri işaret eder.

 

 

Bu gibi durumlarda artı ya da eksi yönlerinizi görmeniz işinizi kolaylaştırabilir.Bir besin maddesinden ne kadar faydalanmak istiyorsanız o derecede bilgiye ve gün içinde yaşantınızada yansıtmanın ve kendi kendinizin takipçisi olmanız gerekiyor.

 

 

Kimi insanlar sabah kahvaltısında; peynir, fındık,sağlıklı yağlar tüketerek D vitamini ile olan ilişkisini kuvvetlendiriyor, ancak ne var ki bilinçli ve dengeli beslenme formasyonu öyle birkaç haftada kendini ispatlamış sayılmıyor.Yani biraz daha dikkatli bir takipçi olmanızı öneriyoruz.

 

D vitamini bulunan gıdalar

 

 

D vitamini almak istiyorsanız hemen direkt kaynakları sizler için paylaşıyoruz. Genelde D vitamininin süt ve süt ürünlerinden geldiğini bilmeyen yoktur.D vitamini kalsiyum ile etkileşimi geçtiğini de eminim duymuşsunuzdur.Özellikle süt tüketimini baştan reddeden insanlara günde minimum tutarlarla süt tüketmek konusunda ısrarcı olmalarını istiyoruz.

 

 

Bunun yanında balık D vitamini eksikliğinde tutarlı bir gıdadır, fakat deniz balığını taze olarak ve her zaman tüketemeyen insanlarda yumurta alternatif olarak beslenme planları içerisine alınabilir.

 

 

Haşlanmış yumurta tüketmiyorum ya da yumurta tüketemiyorum diye düşünen insanlar olabilir.Genelde omleti baharatlı yaparak tüketilebilirsiniz, hem baharat iştahınızı açar daha kolay tüketmenin yolu da olabilir.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Resmi Üyesi 0535 497 19 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.