BESLENME GERÇEKLERİ VE HERBALİFE NUTRITION BİLİMSEL ÇALIŞMALARI

BESLENME GERÇEKLERİ VE HERBALİFE NUTRITION BİLİMSEL ÇALIŞMALARI

BESLENME GERÇEKLERİ VE HERBALİFE NUTRITION BİLİMSEL ÇALIŞMALARI

 

 

Dünya genelinde beslenme alışkanlıkları ve tüketilen gıdalar üzerine yapılan çalışmalar bizleri yakından ilgilendiriyor.Bilim adamları beslenmenin iyi taraflarını hayata geçirmeyi, eksik kalan yönleri tamamlamayı, faydası olmayan bölümleri de kötü ilan etmeyi yıllar süren araştırmalar ve klinik çalışmalar neticesinde konu başlıkları ile detaylandırdılar.

 

 

Doymuş yağ, işlenmiş unlu mamüller, trans yağlar ,tuz ,şeker ve genetiği değiştirilmiş gıdalardan oluşan besinlerin insan fizyolojisi ve psikolojisi üstüne yapılan çalışmalar her aşamada titizlikle yürütülmüştür. Burada inanılması zor muazzam nokta ; tüketiciler açısından değerli bilgilere ulaşılmıştır.

 

 

Bu sebeple insanlar yapılan çalışmaları görmezden gelebiliyorlar beslenme alışkanlıklarını değiştirmekte tutarsız davranabilirler.Bu yüzyılın başlarından itibaren beslenme adına yapılan çalışmalar genelde endüstriyel üretime yönelik olduğundan insanlarda besin eksiklikleri yani yetersiz beslenme daha da artmış gözüküyor beslenme kaynaklı sağlık problemleri her geçen gün toplumu daha fazla etkiliyor.

 

 

Bu etkilerden kurtulmak ve yetersiz beslenme ile mücadele etmek için ek gıda takviyeleri öneriliyor. Düzenli egzersiz ile beslenmenin aynı çerçevede değerlendirilmesi insanların hayatını kolaylaştırıyor.Düzenli egzersiz ile beslenmenin aynı çerçevede değerlendirilmesi insanların hayatını kolaylaştırıyor.

 

 

Düzenli egzersiz ile beslenmenin aynı çerçevede değerlendirilmesi insanların hayatını kolaylaştırıyor.

BESLENMENİN FİZYOLOJİK ETKİLERİ

 

Klasik anlayış tarzını benimseyen bazı çevreler dar bir kalıptan baktıkları için toplumu ve beslenme alışkanlıklarını olumsuz etkileyecek açıklamalar yapıyorlar, ancak Herbalife uzmanları iyi beslenme sayesinde sağlıklı kalınabileceğine inanıyor ve ürünlerin arkasındaki geniş ekibe güveniyor.

 

 

Buna göre çeşitli hastalıkların altında yatan sebeplerin başında dengesiz beslenme yatmaktadır.Beslenmeniz ne kadar sağlıklı ve tutarlı olursa vücudunuz da fizyolojik olarak en mükemmel performansı gösterecek, hastalıklara karşı bağışıklığını artıracaktır.

 

 

Her ne kadar diyet uzmanları belli standart kalıplar üzerinden gitse de Herbalife değişik bakış açılarını tekrar ama tekrar yapılan istikrarlı çalışmalarla kanıtlıyor.Beslenme ile hastalıkların yakından ilgili olduğunu öngörüyor şayet beslenmemizi vücudumuzun ihtiyaçlarına göre şekillendirir bu duruma uygun davranışları geliştirirsek.Birçok hastalığın önüne geçebiliriz.

 

HERBALİFE UYARIYOR BESLENME SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE İNŞA EDİLMELİ

Temelde bazı değişiklikler yapmadan depreme dayanıklı binalar yapılamayacağı 1999 depremi ile tokat gibi yüzümüze çalındı, bu örnekleme üzerinden konuşacak olursak vücudumuzu da bir bina gibi sağlam temeller üzerine inşa etmemiz gerekiyor, yetersiz beslenme, hava kirliliği ve çevreye duyarsızlık sağlıklı gıdaya erişimi daha da zor hale getiriyor.

 

 

Pazarda, manavda satılan gıdaların hormon ve yapay gübreler ile yetiştirildiği düşünülürse genç yaşta yaşanılan kalp krizleri ve kronik hastalıklar bizleri etkilemeye devam ediyor.Fiziksel aktiviteden uzak tek tip beslenme şeklini benimseyen bütün toplumlar içinden çıkılmaz bu duruma karşı; sağlıklı beslenme profili nasıl olur sorusuna yanıt arıyorlar.

 

 

Önceleri beslenme denildiği zaman klasik gübre kullanılmayan ve hatta tohumların tamamının Çiftçi’nin kontrolünde olduğu bir sistem vardı.Günümüzde ise hibrit tohumlar hatta yapay gübreler, yoğun kullanılan tarım ilaçları söz konusudur.

 

 

Besinler ne kadar kaliteli ve besleyici olursa, ki bunun ölçütü maalesef sıradan insanlar için para ile kıyaslanır durumda.Hâl böyleyken uzun bir dönem ilaçlara güvenen bilim adamları bile artık beslenme faktörünü kabul eder duruma gelmişlerdir.

 

 

Çünkü ilaçlar bünyenin bir kısmına çare olarak Deva vermesi düşünülürken vücudun bir diğer önemli organına zarar verebilmektedir. Oysa ki besin maddeleri vücudu bir bütün olarak zarar vermeden dengeli bir çizgiye getirebilir.

 

 

Her ne kadar modern tarım söylemleri artık ilaca ve gübreye bağımlı bir duruma gelmiş ise bile klasik tarımın ve sürdürülebilir tarımın gerekliliği bütün uzmanlarca kabul edilir hale gelmiştir.Çünkü üretilen ürünlerin kimyası değişti,dengesiz beslenme beraberinde obezite ve kronik hastalıklara davetiye çıkarır durumdadır.Bütün insanların hem maddi, hem de manevi olarak huzursuz olmasını tetikliyor.

 

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

 

Artık Herbalife her bir birey için kişiselleştirilmiş beslenme planları ile mükemmel sonuçlar almasını vücudunu en iyi seviyede dengede tutacak besinleri nereden hangi kaynaktan karşılayabileceğini öğretir hale gelmiştir.

 

 

Herhangi bir reçeteye yazılmış ilaç gibi insanlar artık proteinin, vitaminin ve minerallerin ne işe yaradığını daha fazla merakla araştırıyor.Beslenme ve diyet alışkanlıkları içerisinde uygulamaya çalışıyor. Cılız atılımlar olarak görülen küçük adımlar zamanla insanların daha düzenli bir hayat yaşamalarına imkan sağlıyor.

 

 

Burada kaçırılmaması gereken önemli nokta Herbalife hakkında yorumda bulunan kişilerin kontrolsüz mecralarda paylaştıkları negatif paylaşımların dikkate alınmaması gerçekte bu paylaşımların altında yatan nedenleri incelemek gerekiyor.

 

 

Çünkü genelde ucuz ürün peşinde koşan bazı insanlar maalesef orijinal Herbalife ürünlerini ucuza getirdiğini zannederek farklı ürünler ile yanıltılabiliyorlar sırf ekonomi yapmak için aldatıcı ve yanıltıcı yaklaşımları kabul etmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

HERBALİFE YAŞAM FELSEFESİ BESLENME ODAKLI GELİŞİYOR

 

Herbalife yaşam felsefesinin altında ürünler ve bu ürünlerin arkasında çok ciddi bir emek yatmaktadır insanların hayatlarını değerli kılan daha sağlıklı ve mutlu yaşamalarını destekleyecek beslenme piyasasının en kaliteli ürünleri sunulmaktadır.

 

 

Bu bakış açısıyla beslenme ile dengeli bir yaşam tarzı, aktif yaşam herbalifenin farkıdır.Herbalife beslenme farkındalığı açısından en üst seviyede destek ve bilgi sağlamakla beraber doğru beslenmeyi, vücudunuzu şekillendirmeyi nasıl yapacağınızı deneyimli distribütörler sayesinde sizlere de öğretiyor.

 

 

Proteinin,karbonhidratın, vitamin, minerallerin ve sağlıklı yağların bir arada sunulduğu bir beslenme planı daha mantıklı gözüküyor.Burada Herbalife felsefesi farklı ürünlere ve gelişen büyüyen pazara rağmen Dengeli beslenmeye daha fazla önem veriyor.

 

 

Örneğin proteinin vücudun yapı taşı olduğunu, Makro besin grubunda olduğunu bir çok insan bilmez ama sadece proteinin kas yaptığını zannediyor.Oysa ki her bir porsiyonda kısıtlanmış olan kişiye özel protein destekleri vücudunuzun yağsız kas kütlesini arttırmak için her bir öğünde ihtiyacınız kadarını sağlıyor.

 

 

Yani bunun örneği ben yarım kilo et yedim bundan da 150 gram protein sağladım demek biraz yanlış oluyor ,şöyle ki vücut ihtiyacından fazla proteini vücuttan dışarıya atıyor.Dolayısıyla faydanın maksimize edileceği beslenme planları Herbalife sayesinde mümkün oluyor.

 

 

Günümüz işlenmiş gıdalarının çoğunluğu karbonhidrat içeren şekerli gıdalar bu besin grubu her ne kadar Makro besinler içinde sayılsa da günlük aktivitenin kısıtlı olduğu kişilerde karbonhidratların yağ kütlelerine çevrilmesi çok daha kolay oluyor.

 

 

Herbalife felsefesi karbonhidratların ve proteinin ve yağların belli bir düzeyde hep aynı oranda alınmasını tavsiye ediyor tek bir kaynaktan beslenmemek sağlıklı kilo vermeyi kolaylaştırıyor.Yağlar vücudumuz için önemlidir vücudumuzun esnekliği, yumuşaklığı hücrelerin yenilenmesinin, protein ve yağlarla sağlandığı bilinmektedir.Ancak klasik bir sabah kahvaltısı düşünülürse çok fazla yağ tüketiyor gözüküyoruz.

 

 

Ben zayıfım diyen insanlar da bile iç organ yağlanmaları yüksek seviyeleri yakalamış durumda, buraya kadar her şey akışında gidiyor gibi gözüküyor.Makro besin gruplarının vitamin ve mineral ile desteklenmesi ,bu besinlerden en üst seviyede yararlanma fırsatını doğuruyor vücudumuz besin gruplarını harmanlayarak kendi kimyasını yeni baştan tasarlıyor.

 

 

Hücre yenilenmesini kolaylaştırıyor, bağışıklığı güçlendiriyor, her bir vitamin ve mineralin dengeli alınması tavsiye edilen oranda kullanılması gerekiyor.Herbalife doğal bileşenleri tekbir ambalajda kişinin kendi beslenme tarzına göre kullanacağı şekle getiriyor.

 

 

İnsanlar Herbalife kullanırken hem fiziken hem ruhsal açıdan en iyisini hedefliyor ve yakalıyor peki sizin hedefiniz nedir?Liflerden uzak bir beslenme sindirim sisteminin zamanla tembelleşmesi hatta metabolizmanın bütünsel olarak yavaşlamasını tetikliyor.

 

 

Herbalife kullananlar çok iyi bilirler vücut dengesini sağlamak alışıldık yöntemlerle çok kolay olmuyor, vücuda lif sağlayım derken bir anda şekerli gıdalarla baş başa kalınabiliyor, bu noktada Herbalife heartwell gibi lif dengesini koruyan bağırsak çalışmasını düzenleyen bir ürün ile insanların beslenmesine katkıda bulunuyor.

 

 

Günde 1 bardak bile su içmeyen insanlar Herbalife yaşam koçluğu sayesinde insan vücudunun % 70’inin sudan oluştuğunu tekrar keşfediyor. Aslında bu yeni bir gelişme değil günlük yaşamda karşılaştığımız sıkça soru aldığımız konuların başında geliyor suyu neden bu kadar tüketme gerekliliği var?

 

 

Kısaca bahsedelim; hücre yenilenmesinin, organların daha iyi fonksiyon göstermesinin, vücutta biriken toksinlerin atılmasının en büyük yardımcısı sudur.İnsanlar vücutlarını susuz bırakarak vücut dengesini bozuyor, haliyle kilo alıyor.Kilo aldıktan sonra da kendisini kapatıyor.

 

 

Bizler sizlerin kendinizi kapatmanızı istemiyoruz vücudunuza en güzel yatırımı yapmanızı tavsiye ediyoruz.Beslenme şekli ve hayat tarzınızı yeniden şekillendiriyoruz.Herbalife danışmanlığı sadece ürün satmak değildir, insanların hayatlarını değer katmaktır.

 

 

Suyu tercih etmeniz için bazen ısrarcı gözüküyor olabiliriz ama su içmeyen insanların da pek de sağlıklı yaşayacağı kabul edilebilir bir durum değildir.Günlük ihtiyacınıza yönelik su tüketmenizi tekrar hatırlatıyoruz.Ayrıca su  sıfır kalori olduğundan su içsem yarıyor artık bir MİT haline geldi.

 

 

Kalorininizi dengelemek istiyorsanız yediklerinizi ölçümlemniz Herbalife Shake gibi kalori kontrolünü tamamen size bırakan ürünler kullanmanız gerekiyor.Vücudun işlevselliğini ve size ne kadar enerji üreteceğini siz belirleyebilirsiniz, metabolizma hızınıza eş değerde kalori almanız demek gün boyunca enerjik geçirmenizi sağlar.Ancak yaktığınız kaloriden fazla yiyecek tüketiyor olmanız sizi tamamen karmaşaya sokacak kadar riske atar.

 

 

Fazla kilolu insanların midesinde genişleme bu şekilde gelişiyor, ben acaba Herbalife Shake ile doyabilirmiyim diye düşünmenize gerek yok.Herbalife Shake bir porsiyonda klasik beslenme de gözünüzü doyuran yiyeceklerden daha besleyici ve doyurucudur.

 

 

Yediğimiz yiyeceklerin kontrol altına alınması 1 günlük kalori ihtiyacının belirlenmesi çok pratik bir yöntemdir.Şayet amacınız kilo vermek,dengeli beslenmek ise Herbalife bütün dengeyi elinizde tutacak gücü size sağlıyor.

 

 

Şehir hayatının verdiği karmaşa içerisinde çok pratik ve alternatif bir yöntem arayanlara Herbalife beslenme felsefesi sağlıklı çözümler üretiyor günün bütün zorluklarına karşı bilimsel destekten faydalanan Herbalife ürünleri insanlara diyet ve beslenme hakkında merak ettikleri bütün soruları net yanıtlar ile cevaplıyor.

 

 

Kalsiyum ne işe yarar, Omega 3 ne işe yarar, lif sindirim sisteminde ne kadar etkilidir? Gibi.Antioksidanlar ne işe yarar, bağışıklığı koruyan gıdalar gibi sorularınız yanıtsız kalmıyor.

Herbalife Herbalifeline Max

Bu durumda Herbalife kullanmak için bir bahaneniz ya da bir çıkmazınız olmadığına inanıyorum.Beslenme ve diyet alışkanlıklarınızı Herbalife ürünleri ile değiştirebilir daha dengeli bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

 

Etrafınızdaki obezite gibi problemlerden uzak yaşayabilirsiniz. Herbalife ile beslenme alışkanlıklarınız sizi doğru yöne kanalize etmek için sürekli Danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

 

Sağlıklı ve mutlu günlerde buluşmak dileğiyle.

 

 

Lider Beslenme Herbalife Official Member

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.<br />Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.